Používame cookies. +

obr. najdôležitejšia je láska

Som si istá, že mnohí si pri pohľade na tento obrázok, ktorý bol pripojený k predošlému článku Najdôležitejšia je láska povedia:

Tak toto nie! Je síce pekné, čo pani píše, že je spokojná a šťastná, ale ak má byť toto PPR, symptotermálna či aká metóda, tak ďakujem pekne: spávať v chlieve alebo kurníku, natlačení s deťmi v jednej miestnosti, dokonca v jednej posteli... otrhaní, aby nám zatekalo do domu... Veď to je nakoniec často tak: kto ešte dnes verí prirodzeným metódam, dopadne rovnako. Bez vzdelania, s kopou detí, ktorým nemôže dať, čo potrebujú... a ešte sa tým chváli?

No prv ako sa stotožníme s takýmto postojom, zastavme sa na chvíľočku.

Obrázok

Čítať ďalej


     Moje povolání mne často nutí zamýšlet se nad teologií manželství. Proto je pro mne lehké, ale zároveň těžké hovořit o svém vlastním manželském životě. Těžké, neboť nedokážu úplně oddělit své „odborné“ názory od těch, které si vytvářím spontánně na základně vlastních zkušeností. Lehké, protože jsem zvyklý hovořit o sexuálních problémech, manželství, regulaci porodnosti. Ale neumím přesně určit hranici mezi tím, co je a co by mělo být.

     Kdybych měl ve zkratce shrnout problémy dnešního manželství, nemohl bych se vyhnout velkému tlaku, který na mne vyvíjejí věřící lidé, teologové i světští filosofové. Snaží se naklonit vyšší duchovenstvo

Čítať ďalej


manželská spálňaPohľad Janka:
     Skôr než začnem opisovať svoju cestu k PPR, začal by som s tým, že v mladosti (pred manželstvom) som počul niečo o predmanželskej čistote. No nikto mi v mojom okolí nevedel vysvetliť, prečo je čistota taká dobrá a potrebná pre zdravý rast človeka. Vedel som iba, že Boh to od nás vyžaduje, ale prečo, to mi nik nevedel povedať. Nik v mojom okolí to nežil, nemal som vzor. V hĺbke vo svojom vnútri som cítil, že to, ako žijem, nie je v poriadku. No i častou spoveďou som to nepochopil. Vysvetľoval som si to potom po svojom, s ospravedlnením, že „Boh je Láska“, a preto kde je láska

Čítať ďalej


 Môžu, prečo nie?

v ocakavani

     A je to vari dôkazom nespoľahlivosti prirodzených metód? Alebo je to dôvod, aby sme PPR odmietli? Alebo sa majú cítiť tí, ktorí PPR učia, a zrazu ich zastihne nečakané tehotenstvo, ako neschopní?
     Aj ten, kto učí PPR, je človek. PPR nie sú tabletky, ktorých účinok človek znáša, ale neovplyvní.

     PPR je diametrálne odlišné od antikoncepcie – a to aj vtedy, ak človek používa PPR s úmyslom predísť tehotenstvu (teda s rovnakým úmyslom, ako užívateľ/používateľ akéhokoľvek antikoncepčného spôsobu života).
     Metódy PPR poskytujú orientáciu v našej spoločnej plodnosti.
Môže sa stať, že sa zorientujeme zle?

Čítať ďalej


Odvaha mKeď som mala 28 rokov, po štyroch rokoch manželstva a po dvoch pôrodoch mi zlyhalo srdce. Bolo to dosť ťažké obdobie, lebo náš starší syn mal vtedy 3 roky a mladší len 16 mesiacov. Moja diagnóza nás dosť zaskočila, keďže dovtedy som so srdcom nikdy problémy nemala, pôrody prebehli bez komplikácií a odrazu zistíme, že moje srdce funguje na 16 %. Nikto dodnes presne nezistil, z čoho ochorenie vzniklo, ale väčšina lekárov sa zhodla na tom, že ho spustil pôrod.

S manželom sme plánovali 4 - 5 detí, ale po týchto komplikáciách sme na to mohli zabudnúť. Lekári nám pri

Čítať ďalej