Používame cookies. +

 Môžu, prečo nie?

v ocakavani

     A je to vari dôkazom nespoľahlivosti prirodzených metód? Alebo je to dôvod, aby sme PPR odmietli? Alebo sa majú cítiť tí, ktorí PPR učia, a zrazu ich zastihne nečakané tehotenstvo, ako neschopní?
     Aj ten, kto učí PPR, je človek. PPR nie sú tabletky, ktorých účinok človek znáša, ale neovplyvní.

     PPR je diametrálne odlišné od antikoncepcie – a to aj vtedy, ak človek používa PPR s úmyslom predísť tehotenstvu (teda s rovnakým úmyslom, ako užívateľ/používateľ akéhokoľvek antikoncepčného spôsobu života).
     Metódy PPR poskytujú orientáciu v našej spoločnej plodnosti.
Môže sa stať, že sa zorientujeme zle?

Čítať ďalej


Odvaha mKeď som mala 28 rokov, po štyroch rokoch manželstva a po dvoch pôrodoch mi zlyhalo srdce. Bolo to dosť ťažké obdobie, lebo náš starší syn mal vtedy 3 roky a mladší len 16 mesiacov. Moja diagnóza nás dosť zaskočila, keďže dovtedy som so srdcom nikdy problémy nemala, pôrody prebehli bez komplikácií a odrazu zistíme, že moje srdce funguje na 16 %. Nikto dodnes presne nezistil, z čoho ochorenie vzniklo, ale väčšina lekárov sa zhodla na tom, že ho spustil pôrod.

S manželom sme plánovali 4 - 5 detí, ale po týchto komplikáciách sme na to mohli zabudnúť. Lekári nám pri

Čítať ďalej


     Chcela by som sa poďakovať vám všetkým, ktorí napomáhate párom objasňovať princípy symptotermálnej metódy (STM). Vďaka Bohu a vám mi STM zachránila život. Na základe zvýšených teplôt nad DH, ktoré mi zostali aj napriek krvácaniu, som mohla rýchlo zistiť, že som tehotná. Tehotenstvo bolo, žiaľ, mimomaternicové, ale keby nebolo STM, vďaka ktorej som vedela, že som tehotná, už som tu nemusela byť. Chystali sme sa s rodinou na dovolenku a k lekárovi som nestihla ísť. Práve keď sme boli na dovolenke, zastihli ma bolesti, takže sme rýchlo dokázali usúdiť, kde je problém, a mohli sme ho riešiť. Zo

Čítať ďalej


(zhrnutie výsledkov ankety portálu cesta+ a Ligy pár páru)

     Na výzvu podeliť sa so svojimi skúsenosťami, ktoré prináša život bez používania antikoncepcie, zverejnenú v predchádzajúcom čísle Novín z rodiny LPP, zareagovalo 136 osôb.
    
     Viac ako 81 % (109 odpovedajúcich) odpovedalo na otázku týkajúcu sa sexuálneho spolužitia pred manželstvom záporne a vyjadrilo sa za dodržiavanie predmanželskej zdržanlivosti.
    
     Zaujímavé bolo čítať odpovede týkajúce sa názoru na manželskú zdržanlivosť v čase, keď boli ešte slobodní. Na otázku odpovedalo podstatne menej respondentov. Z nich sa len 39 jednoznačne vyjadrilo, že vedeli o tejto výzve a boli ochotní prijať zdržanlivosť pri predchádzaní tehotenstva aj

Čítať ďalej


(Jak Duch svatý prohluboval moje přesvědčení pro život skrze odmítnutí antikoncepce)

     Vyrůstala jsem silně ovlivněna hnutím pro život. Maminka byla aktivní v místní pobočce hnutí a předala mi své hluboké přesvědčení. Ze schůzí, na které mne už jako malou brala, si pamatuji modely maličkých nenarozených dětí v děloze. Nikdy jsem nepochybovala, že jsou i před narozením lidmi. Jako dospívající jsem pomáhala při akcích, kde jsme s jinými mladými mluvili o zdrženlivosti, a jako středoškolačka jsem se zúčastnila několika velkých setkání Čistých srdcí. (Mám dokonce ještě tričko, které to dokazuje.) Ale jeden článek řetězu u mne chyběl: antikoncepce. Tím, že

Čítať ďalej