Používame cookies. +
Väčšina žien má jasný hlienový príznak, ktorý im pomáha spoľahlivo hodnotiť plodné a neplodné obdobia cyklu. Sú však aj ženy, ktoré majú problémy s popísaním kvality hlienu, čo sťažuje používanie PPR. Ak sa len učia rozpoznávať svoj hlienový obraz, je pravdepodobné, že sa situácia čoskoro vyjasní.

Avšak sú ženy, ktoré sa napriek svojmu úsiliu a trpezlivosti boria s problémom, ako sa vyznať vo svojom hlienovom príznaku. Hlien, alebo jemu čosi veľmi podobné, sa u nich vyskytuje od skončenia krvácania až do začiatku nasledujúceho krvácania a nie je možné rozlíšiť zmeny v jeho kvalite. Najmä pre tieto ženy je vhodné pokúsiť

Čítať ďalej


(Príspevok Davida a Michaely Prentisovych)

Většina žen má jasný hlenový příznak, který jim umožňuje hodnotit plodná a neplodná období cyklu. Je ale značná menšina žen, která má s hlenem potíže. Pokud jde o začátečnici, může doufat, že se situace brzy vyjasní. Viděli jsme několik případů zmatených prvních záznamů; třetí a pozdější záznamy byly však o tolik lepší, že bylo těžko uvěřit, že jde o stejnou ženu. Ale jsou ženy, které mají buď zmatený hlenový příznak nebo stálý výskyt hlenu od menstruace až do vysychání po vrcholu nebo do konce cyklu.

Zvláštní situaci má po porodu kojící žena před první menstruací.

Čítať ďalej


Chcela by som sa podeliť o skúsenosť s používaním slipových vložiek. Už niekoľko rokov mám problémy so stálym výtokom (pred pôrodom, počas tehotenstva, po pôrode). Pomoc som hľadala u gynekológov (zmenila som už troch), ktorí mi nasadzovali rôzne lieky. Keďže sa nezmenilo vôbec nič, zmierila som sa s ich diagnózou: stresy a možná zlá životospráva. Pritom som každému z nich vravela, že výtok je taký silný, že musím denne nosiť slipové vložky.

Po prečítaní Zpráv č. 48 som sa rozhodla u seba zmeniť nasledovné:

1) prestanem používať slipové vložky,

2) spodnú bielizeň budem používať len bavlnenú,

3) pri praní nebudem používať na spodnú bielizeň žiadny avivážny prostriedok.

Čítať ďalej