Používame cookies. +

Chcem sa s vami podeliť o moju skúsenosť s kojením. V 44.-tom čísle Zpráv som písala o tom, ako som svoju druhú dcérku prestala kojiť preto, lebo bola mrzutá a ja som uverila tomu, že je to vinou materského mlieka, čo sa nakoniec nepotvrdilo. V januári 2003 sa mi narodila tretia dcérka a opäť som mala s kojením problém / vyrobila som si ho asi sama, vďaka „dobrým radám" (ne)povolaných /. Takže po poriadku.

Čítať ďalej


Pred nejakym časom som od vás dostala rady, ako postupovať pri odstavovaní počas tehotenstva - náš takmer 2-ročný Stanko bol totiž od mliečka veľmi závislý, zaspával na prsníku a vyžadoval kojenie aj niekoľkokrát v noci i cez deň. Ešte raz, vďaka za rady. Podelím sa s vami, ako to celé dopadlo.

Čítať ďalej


Každá matka, ktorá má snahu dojčiť svoje dieťa čo najdlhšie (v mojom prípade to bolo 23 mesiacov) sa musí zmieriť s tým, že raz sa bude musieť toto krásne spojenie ukončiť.
Priznám sa nevedela som si to vôbec predstaviť, nakoľko náš syn bol naším prvým dieťatkom a od môjho mliečka bol dosť závislý i keď už papal všetko. Na odstavovanie som pripravovala nielen syna, ale aj ja som sa s tým musela zmieriť. Viedla ma k tomu v prvom rade túžba po ďalšom dieťatku a taktiež bolesti chrbtice z častého nočného kojenia a následná vyčerpanosť.

Čítať ďalej


o dôvere vo svoje mlieko

Moja prvá dcérka Martinka bola obyčajné milé bábätko. Kojila som ju s veľkou radosťou, spokojne takmer do 10 mesiacov.
Keby sa mi Katka, druhá dcérka, nebola narodil taká, aká bola – myslím tým na jej nespokojnosť – nikdy v ;živote by som nebola uverila niekomu, kto by mi tvrdil, že jeho dieťa plače od rána do večera a to celkom bez príčiny.

Čítať ďalej


čo som naposledy dojčila naše štvrté dieťa. Teraz pod srdcom nosím piate a onedlho si ho prvý krát priložím k prsiam. Veľmi sa teším na tento okamih. Viem, že to nebude niekedy ľahké vzhľadom na to, že dojčenie nie je len láskyplné pritúlenie dieťaťa, ale zároveň zaberá matke aj veľa času.

Čítať ďalej