Navštívili nás mladí manželia, ktorí ešte nemali deti, aby sa s nami ako manželmi poradili o svojich problémoch s počatím. Ešte ako snúbenci navštevovali náš kurz  prirodzeného plánovania rodičovstva a pôvodne používali túto metódu s cieľom vyhnúť sa počatiu. Potom sa dva a pol roka usilovali o počatie; žena už mala tridsať rokov. Podrobili sa lekárskemu vyšetreniu ktoré potvrdilo, že manželovo množstvo spermií je normálne a manželkine vajíčkovody sú priechodné.
Všimla som si, že poovulačné teploty v ženinom diagrame boli zvýšené kratšiu dobu než je normálne - čo mohol byť príznak možnej poruchy luteálnej fázy. „Nemá náhodou PMS?” spýtala som sa manžela. On prudko prikývol, kým ona sa zasmiala. Vysvetlila som im nutričný program PMS a dala som im kópiu ešte neúplného rukopisu tejto kapitoly a kapitoly č.5. Diskutovali sme aj o možnosti lekárskeho zásahu, keďže neplodnosť trvala už dosť dlho.

Doplnky výživy pôsobili priaznivo na zníženie jej podráždenosti v súvislosti s PMS, takže spolu s manželom ich nazvali „milé” tabletky. Trvanie jej poovulačných teplôt sa predĺžilo najmenej o dva až tri dni. A bola príjemne prekvapená, že v rámci jedného alebo dvoch cyklov úplne zmizli jej bolestivé menštruačné kŕče, ktoré sa v posledných dvoch rokoch zhoršovali. Najlepšie zo všetkého bolo, že o štyri mesiace po nasadení vitamínov otehotnela.
 
M.M.Shannon