Používame cookies. +

 

Ďakujeme vám za cenné rady aj za poslanie perforovaného kondómu. Vyšetrenioe dopadlo s dobrým výsledkom, avšak nepodarilo sa to hneď na prvý krát. Možno sa niekomu zíde naša skúsenosť.

Prvýkrát sme použili perforovaný kondóm- predierovaný návlek na UZV sondu, ktorý ste nám poslali. Vzorku sme dali do flaštičky, ktorá bola umytá pred nejakým časom a tesne pred vložením ejakulátu sme ju vyutierali. Asi polhodinku to stálo pri izbovej teplote, pretože manžel musel niečo vyriešiť telefonicky v práci. Následne sme uzavretú nádobku priniesli lekárovi, ktorý konštatoval, že objem aj množstvo spermií je v poriadku, len všetky že sú mŕtve. Odporučil nám priniesť o týždeň vzorku získanú inak a nie pomocou návleku na ulrazvukovu sondu .

Medzitým som kontaktovala výrobcu, ktorý ma informoval, že návlek je vyrobený z latexu, nie je ničím napustený - ide o suchý variant návleku - vo vnútri je kukuričný škrob. 

Dnes sme "vzorku" získali obtiažnejším spôsobom, pri pohlavnom styku tak, že manžel časť ejakulátu "dal" do pohárika. Nejako sa to podarilo. Vzorku sme dali do pohárika, ktorý som pred tým niekoľkokrát vypláchla vriacou vodou a nechala voľne vyschnúť. Ihneď sme sa obliekli, prikryli sme pohárik len papierovym obrúskom, dala som si ho pod pažu a išli sme k lekárovi. Lekár vzorku vyšetril a nenašiel žiadnu odchýlku od normálu.