dotazníkTo, kedy sa obnoví plodnosť po pôrode, veľmi záleží na intenzite dojčenia a spôsobe starostlivosti o dieťatko. Zároveň je to ale veľmi individuálna záležitosť – niekedy sa plodnosť vráti veľmi skoro po pôrode aj žene, ktorá svoje dieťatko naplno dojčí. Na druhej strane iné ženy, ktoré dojčia svoje viac ako ročné batoľa len zopárkrát za deň stále eště cykly nemajú. Sú ženy, které otehotneli ešte pred prvou menštruáciou po narodení svojho dieťatka a sú ženy, ktoré mali cykly už dlhšiu dobu, ale otehotnieť sa im nepodarilo, až keď úplne odstavili. Toto obdobie - náročné pre matky na dojčenie aj starostlivosť je logicky sprevádzané únavou. Hormonálne zmeny sa tiež podpisujú pod jej reakcie a ovlyvňujú aj intimitu páru.

V r. 2008 sme robili prieskum na Slovensku a v Čechách o tomto fenoméne. Prešlo už 12 rokov a je čas prieskum zopakovať.

Pomôžte nám získať ešte viac podrobností k obdobiu návratu plodnosti po pôrode!

 

Vyplniť anonymný dotazník

 

Dotazník, keďže máme záujem na tom, aby bol anonymný, neumožňuje pridať konkrétné záznamy zmien príznakov plodnosti. Ak ste si viedli záznamy z obdobia návratu plodnosti po pôrode a/alebo budet ochotná poslať nám svoje prvé zaznamenané cykly po pôrode, môžete ich anonymne nahrať. Stačí buď ich sken alebo fotka, názov súboru taký ako ste uviedli v dotazníku (aby bolo možné záznam priradiť k odpovediam. Prosíme, nezabudnite skontrolovať, či nechýbajú tieto dôležité údaje:

– rok a dátum prvého dňa záznamu

– vek dieťatka (mesiac od pôrodu)

– pokiaľ je, uveďte/zaznamenajte koniec cyklu

– uveďte prosím o koľký cyklus po pôrode se jedná

 

Powered by BreezingForms

Je možné nahrávať súbory gif, png, jpg, jpeg a pdf. Každý do veľkosti 5MB.

ĎAKUJEME za váš čas a ochotu!