prístroje     Na konci augusta som bol oslovený redaktorkou konzervatívneho denníka Postoj, aby som sa vyjadril k otázkam, ktoré ju zaujímali v súvislosti s prípravou článku Namiesto antikoncepcie je tu mini počítač či mobilná aplikácia.
     Nie je jediná, ktorú zaujíma, aký názor máme v Lige na tieto nové trendy. Nezriedka dostávame otázky, čo si myslíme o takom alebo onakom prístroji, tej alebo onej aplikácii. Po dlhých rokoch, keď boli k dispozícii len obyčajné teplomery, prípadne vreckové mikroskopy znázorňujúce kryštalizáciu vzorky slín alebo hlienu krčka maternice, sa v posledných rokoch ponuka nových prístrojov na rozpoznanie plodnosti výrazne rozrástla. Máme možnosť siahnuť po Persone, Lady-compe, Eva-teste, Cycloteste, Naturcompe, iFertrackeri alebo

Čítať ďalej


V rámci Pochodu za život zaznela 19. 9. 2015 na Bratislavských Hanusových dňoch prednáška psychiatra a stáleho diakona Maxa Kašparů s názvom Bezpečný sex.

Chceme sa vyjadriť k jeho odpovedi na záverečnú otázku o prirodzených metódach plánovaniach rodičovstva (PPR). Cítime povinnosť zareagovať na jeho vyjadrenia nie preto, aby sme vyvolávali polemiku alebo osobný spor, ale preto, aby sme poslucháčom, ktorí sa osobne zúčastnili na tejto prednáške, prípadne ďalším, ktorí sa k nej dostanú cez médiá, boli pomocou pri hľadaní pravdy v tejto oblasti. Zároveň sa chceme zastať všetkých tých, ktorí PPR praktizujú, a tých, ktorí PPR odborne vyučujú a šíria.

Čítať ďalej


Dobrý den. Na vašich internetových stránkách jsem si pročítal symptotermální metodu antikoncepce. S manželkou jsme věřící, já jsem lékař a hledáme možnosti antikoncepce, která je v souladu s církví a katechismem. Bohužel se nám to nedaří,  symptotermální metoda je sice dle literatury velmi spolehlivá, ale to je jen na papíře, v praxi se Pearlův index pohybuje kolem 20-30. Několik párů v našem okolí, kteří tuto metodu praktikují, již čekají ke svému překvapení 4. dítě. Zároveň je tzv. přirozené plánování rodičovství zcela nepřirozené, protože v plodných dnech, kdy má žena největší apetit, musí abstinovat. Děkuji za vaši odpověď.
 
Vážený pane doktore,
děkuji Vám za komentář k symptotermální

Čítať ďalej


 

Liga pár páru sa stala signatárom listu mimovládnych organizácií, ktorý adresovali premiérovi Robertovi Ficovi v súvislosti s návrhom pracovného dokumentu Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv. V liste sú vyjadrené obavy, že návrh celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv, ktorý bol predložený na pripomienkovanie nedáva nijaké záruky pokojnej budúcnosti a prosperity nášho štátu, vzhľadom k tomu, že naprieč celou stratégiou sa nesie zreteľná tendenčná stopa ideológie rodu a formulované tzv. nové ľudské práva zneisťujú stabilitu rodiny a celej spoločnosti, ako to vidíme v iných štátoch Európy, napr. vo Francúzsku. Zároveň bol premiér vyzvaný, aby prehodnotil celý proces tvorby stratégie aj so sociálnymi, ekonomickými a

Čítať ďalej


Pastiersky list biskupov Slovenska z 3. pôstnej nedele nám nastavil zrkadlo, ako to s našou vierou a vzťahom k Bohu je. Či svojho Boha vpustíme nielen do obývačky či kuchyne, ale aj do našej manželskej spálne.

Nepochybne naša túžba po sexe odráža túžbu človeka milovať a byť milovaný. Osobitným prejavom a naplnením tejto túžby dávať a prijímať lásku je manželský akt. Ján Pavol II. hovoril vo svojej teológii tela, že naše telá hovoria rečou lásky. Vzájomným bezvýhradným odovzdaním sa v manželskom akte muž a žena potvrdzujú manželský sľub - to, čo sľúbili srdcom, vyjadrujú svojím telom. Ak svoje spojenie úmyselne zneplodnia, prestáva byť obnovou

Čítať ďalej