Používame cookies. +

prístroj i Fertracker final n    Pred rokom som zaregistroval informáciu o novej technickej pomôcke určenej párom, ktorým sa nedarí dosiahnuť tehotenstvo, o prístroji iFertracker. iFertracker je zariadenie, ktoré meria teplotu prostredníctvom veľmi plochého anatomicky tvarovaného teplomeru. 

iFertracker si žena pomocou obojstrannej lekárskej náplasti nalepí pred spánkom do podpazušnej jamky. Ten od tohto momentu začína priebežne merať teplotu (každé 4 sekundy si zaznamená nameranú hodnotu) a ráno po zobudení a odlepení teplomera sa údaje prenesú cez bluetooth do mobilu alebo tabletu, kde ich aplikácia vyhodnotí. Výsledkom celonočného merania je jedna hodnota zaznamenaná v teplotnej krivke príslušného dňa.
obr.3 nový
 
Táto prvotná informácia ma zaujala, ale zároveň aj vyvolala pochybnosti. Vyzeralo to až neuveriteľne jednoduché na

Čítať ďalej


Mobilné aplikácie sa stávajú stále bežnejšou súčasťou života. Vedieť kedy odchádza autobus, mať stále poruke prekladový slovník  či skontrolovať svoj pitný režim. Trh je široký a moderné technológie dostihujú aj PPR.

Jednu takú s manželom využívame – OvuView. Aplikácia, ktorá nám uľahčuje zadávanie údajov, má príjemnú grafiku, prehľadné ovládanie. Zvláda štatistiky, robí pekné grafy a údaje si bez problémov môžeme poslať do E-mailu.

Funkcie aplikácie

OvuView ponúka 3 režimy:

-          jednoduchý menštruačný kalendár

-          Dosiahnutie počatia – zvýrazní dni s veľkou pravdepodobnosťou otehotnenia

-          Predchádzať otehotneniu

Program po spustení zobrazí tzv. menštruačné koliesko, z ktorého sa dá vyčítať deň cyklu, počet dní do menštruácie, začiatku plodných

Čítať ďalej


evatest l

Eva-test je digitálny prístroj, ktorý na základe senzorom odmeranej koncentrácie draslíka z kvapky sliny vyhodnocuje plodné a neplodné dni. Výsledky signalizuje rozsvietením farebnej kontrolky – červenej alebo zelenej. Červená farba znamená, že ovulácia nastupuje alebo prebieha, zelená kontrolka znamená neplodné dni. Efektivitu pri predchádzaní počatiu má Eva-test prezentovanú ako 95 % (čo je nižšie číslo oproti správne používanej STM).
Tester, ktorého cena je 159 €, som mala požičaný od ženy, ktorá chcela tehotenstvu predchádzať. Bola čerstvou absolventkou kurzu STM a miatli ju výsledky Eva-testu, keď ich porovnala s výsledkami svojho symptotermálneho pozorovania. Pretože mám so symptotermálnou metódou už 12 ročnú

Čítať ďalej


cyclotest pr
Chcem sa podeliť o osobnú skúsenosť s použitím tohto prístroja. Veľmi ma zaujal, pretože reklamné materiály k tomuto prístroju ponúkajú to, čo mnohé páry očakávajú: jednoduchú orientáciu, teplomer s pamäťou a počítačové vyhodnocovanie bazálnych teplôt. Z informácií o Cycloteste som sa dozvedela, že prístroj sa postupne „učí rozumieť“ mojím cyklom. Znamená to, že postupne s každým ďalším zaznamenaným cyklom má prístroj k dispozícii viac informácií, ktoré zohľadní v ďalších cykloch. Po šiestich mesiacoch by už mal vyhodnocovať cykly „na mieru“. Prístroj som začala používať v októbri 2011 a porovnávať jeho vyhodnotenie s vyhodnotením ručne vedeného záznamu podľa pravidiel STM.
   
Spoľahlivosť Cyclotestu je podľa informácií Pearl

Čítať ďalej


persona.jpg

Možno ste si už aj vy položili, alebo dostali otázku typu: Neexistuje v dnešnej technicky vyspelej dobe nejaký spoľahlivý prístroj, ktorý by mi určil plodné a neplodné dni?

Tým z vás, ktorí úspešne a vcelku bez problémov používate STM pozorovanie a vyhodnocovanie, sa možno hľadanie inej alternatívy zdá úplne zbytočné. Ale čo v prípade, že je objektívna komplikácia spoužitím STM metódy, alebo jednoducho manželia chcú mať ďalší prostriedok, ktorý potvrdí ich pozorovanie, alebo i napriek starostlivému vedeniu záznamov k počatiu stále neprichádza (hoci všetko aj po zdravotnej stránke vyzerá v poriadku) ?

    

Už pred niekoľkými rokmi sa v Anglicku a na nemeckom a rakúskom trhu objavil diagnostický prístroj na domáce použitie s názvom PERSONA. Keďže dostávame zavše otázky týkajúce sa tohto prístroja a aj viacerí zúčastníkov našich kurzov ho používajú a sú s ním spokojní, rozhodli sme sa urobiť si tiež vlastnú skúsenosť. Tu sú základné informácie a naše postrehy.

Čo je PERSONA a ako pracuje?

Čítať ďalej