Používame cookies. +

sprievodca neplodnostou pre katolikov 1Neplodnosť je skutočnosť, na ktorú človek nie je pripravený. Naše srdce túži milovať a byť milované, lebo takto nás Boh stvoril, a rovnako prirodzene túžime aby náš „rod“ pokračoval, aby sme mohli odovzdať to najlepšie, čo v nás je, svojim deťom. Keď sa snaha o počatie končí opakovane neúspechom, manželia si skôr či neskôr položia otázku: Čo ďalej? Liečiť sa? Ako? Zaujímať sa o adopciu? Bože, nezabudol si na nás? A otázky si kladú aj priatelia týchto manželov: Hovoriť o tejto téme alebo radšej mlčať? Ako im môžeme pomôcť?

Odpovede ukrýva výnimočná kniha, ktorá vyšla vo vydavateľstve Kumran v júni tohto roku: Sprievodca neplodnosťou pre katolíkov od Angelique Ruhiovej-Lopezovej a Carmen Santamariaovej. Autorky v nej hovoria o vlastnej skúsenosti s liečbou neplodnosti a hneď v úvode ponúkajú čitateľovi sprevádzanie na ceste, ktorá môže, ale aj nemusí viesť k narodeniu dieťaťa. V tejto životnej skúške môže mať totiž „happyend“ rôzne podoby. Kniha nesľubuje úspech, ale ponúka konkrétne praktické rady každému, kto chce, aby jeho kroky v naplnení túžby po rodičovstve boli správne. Ponúka vysvetlenie, prečo nie všetko, čo je v liečbe neplodnosti možné, je aj dobré. Zároveň upriamuje pozornosť čitateľa na fakt, že všetko má svoj zmysel a že tým, čo hľadajú Boha, nijaké dobro chýbať nebude. Na jednom mieste sú teda praktické rady, čo môžeme robiť, na koho sa obrátiť, čo je v súlade s Božím poriadkom a čo už je za hranicou eticky správnej liečby.

Kniha Sprievodca neplodnosťou pre katolíkov je zároveň praktickou pomôckou pri hľadaní Božej vôle v akejkoľvek ťažkej životnej situácii (nielen pri neplodnosti), a preto sa po nej oplatí siahnuť a mať ju vo svojej knižnici.

Publikáciu si môžete objednať tu.