S radosťou oznamujeme, že po úspešnom zvládnutí odborného vzdelávania ukončenom záverečným osobným pohovorom (pre koronavírus absolvovanom po prvýkrát prostredníctvom online videokonferencie) získali certifikát lektorov STM Ligy pár páru manželia Pavol a Zuzka Holosovci z Budče pri Zvolene.


Holosovci PZZuzka je učiteľka, ktorá miluje prácu s deťmi, a Paľko, ktorého vždy fascinovali stroje, je vývojový inžinier. Majú dve detičky – osemročného Sebastiánka a ročného Krištofka. V júni tohto roka oslávia 11. výročie spoločného manželského života. O svojej ceste k LPP hovoria, že bola náročná, ale zároveň veľmi krásna. (Viac v článku Most, ktorý spojil naše rozdielne svety) 
Tešíme sa z ich nadšenia pre PPR a túžby pomáhať aj ďalším párom hľadať krásu, zmysel a napĺňanie

Čítať ďalej


Komunita aktívne slúžiacich lektorov Ligy sa opäť rozrástla. V priebehu augusta /srpna úspešne ukončili odborné školenie Ligy pár páru Mária Halušková z hornooravskej obce Hruštín, ktorá sa bude angažovať ako poradkyňa LPP a manželia Javůrkovi z Ústí nad Orlicí, ktorí budú pôsobiť ako učiteľský pár. V krátkosti vám ich predstavujeme.

Mária Halušková  

Mária má 32 rokov a pochádza z Hruštína. Vyštudovala učiteľstvo na fakulte prírodných vied UMB v Banskej Bystrici a  rok a pol pracovala ako učiteľka biológie a chémie na gymnáziu v Dolnom Kubíne. Po 18 mesiacoch vystriedala učiteľstvo za materstvo. 


HaluskovciSpolu s manželom Martinom vychovávajú troch synov – Jurka (6r.),  Maťka (3r.) a Miška (1r).
K symptotermálnej metóde sa prvýkrát dostala počas

Čítať ďalej


most

Naše cesty sa napriek rozdielnosti prostredí, z ktorých pochádzame, spojili. A možno práve to vnieslo do nášho života novú hodnotu a inú optiku, akou sme sa doposiaľ obaja pozerali na svet. Ja pochádzam z liberálnej rodiny, kde bolo všetko dovolené. Nediskutovalo sa o ničom. Deti si mohli predsa všetko nájsť v časopisoch... Kresťanstvo v rodine bolo o občasnom nedeľnom chodení do kostola. To znamená, že hodnoty vyplývajúce z neho nemali absolútne žiadne miesto v živote rodiny. Skôr to bolo pociťované ako príťaž. Veď nech má stará mama radosť. A keď sa v kostole v nedeľu sedelo, tú radosť mala.... Ostatné veci neprekážali, hlavne, že sa sedí....A ľudia videli, že sa chodí do kostola.

Čítať ďalej


(rozhovor s manželmi Štefanom a Monikou Glovaťákovcami, novým lektorským párom LPP)

Na konci minulého roka, ste sa stali lektorským párom Ligy pár páru. Aké boli vaše začiatky ako páru?
Obaja pochádzame z Oravskej Polhory, tu sme obaja vyrastali a naše prvé stretnutie bolo v spevokole našej farnosti a potom na stretkách, ktoré sme ako mladí mávali. Trvalo nejakú chvíľu, kým Štefan získal moju náklonnosť. Štefan je bojovník (smiech). Chodili sme spolu dva a pol roka a potom prišiel rok 2000. Ja som mala devätnásť, Štefan dvadsaťpäť rokov a bol sobáš.

Takže ak dobre počítam, tohto roku budete oslavovať 19 rokov manželstva. Z manželov sa stali aj rodičia...
Áno, tešíme sa a sme

Čítať ďalej


z lektorskej kuchyneZáleží nám na vás. Na vás, ku ktorým chodíme robiť kurzy, ktorých sprevádzame, ktorým sa snažíme dobre poradiť. V LPP vieme, že naša služba sa týka veľmi delikátnej oblasti života – tej intímnej. A ešte viac si uvedomujeme, že to nie je len o tom, aby sme vás dobre naučili symptotermálnu metódu. Nejde nám o to, aby sme niekomu „kafrali“ do toho, kedy má mať sex a kedy nie. Sme spolu s vami na tej istej lodi. Aj my máme skúsenosť, že praktizovanie PPR je až „výstupom“, výsledkom vzťahu, lebo kvalita sexu je závislá od kvality vzťahu. Vzťah je vecou dvoch a každý z nás má v rukách len

Čítať ďalej