Používame cookies. +
    Miková Katka Od začiatku nášho vzťahu s manželom Martinom nám bolo jasné, že chceme svoju rodinu plánovať v súlade s Bohom. Čo nám jasné nebolo, ako to docielime. Jediná dostupná metóda, ktorú sme poznali a ktorá nám bola ponúknutá v rámci snúbeneckých náuk, bola Billingsova ovulačná metóda. Nebola som s ňou však stotožnená a po pôrode prvej dcéry som si nevedela predstaviť, ako vďaka tomuto spôsobu naplánujeme ďalšie 2 - 3 deti, ktoré boli v našej vízii.
     Vždy sme mali okolo seba skvelých ľudí a od jedného z nich sme dostali knihu doktora Šipra, ktorý sa venoval STM. Veľmi nám pomohla a neskôr sme začali praktizovať STM podľa učebnice LPP, ktorá už bola prepracovanejšia a dôslednejšia. V súčasnosti máme štyri deti – dve staršie dcéry a dvoch synov. Žijeme v dedinke Košické Oľšany blízko Košíc . Tu sme si splnili sny o rodinnom dome a veľkej záhrade s ovocným sadom, čo je manželova „srdcovka“. Ja sa realizujem v dome. Veľmi rada tvorím, aranžujem, zaujíma ma interiérový dizajn. Keď je čas, vyrábam bižutériu z polymérových hmôt alebo maľujem na hodváb.
     Hoci to znie tak trochu idylicky, nebolo to tak. Aj naša cesta bola často zložitá, tŕnistá, plná strachu a nedorozumení. Častokrát to súviselo s praktizovaním STM. Veľmi ťažko som prežívala obdobia nedôvery voči tejto metóde, ktoré prichádzali pod tlakom nepochopenia okolia. Nezriedka sme sa stretávali s ironickými poznámkami. Dnes sa však tešíme z ovocia, ktoré nám životný štýl PPR priniesol, a zároveň nám to pomáha prekonávať ťažšie obdobia. Je pre mňa inšpirujúce poznať svoj cyklus, žasnúť nad dokonalým dielom v tele ženy. Vďaka tomuto poznaniu už nie som pre manžela veľká neznáma, vieme sa tešiť zo svojej odlišnosti a prijímať sa v nej. Čoraz viac si uvedomujeme, aké je dôležité, najmä v tomto čase zápasu o rodinu, udržať si manželstvá pevné, založené na trvalých hodnotách, ktoré nepodliehajú trendom doby, otvorené životu . Práve osobná skúsenosť vo mne formovala niekoľko rokov túžbu podeliť sa s darom STM a pomôcť aj iným vykročiť na cestu dobrodružstva manželskej jednoty. Manželovi Martinovi ďakujem, že ma podporuje a úprimne sa teší z môjho šťastia.