Sme manželmi  od 9.septembra 1995. O Lige pár páru sme sa dozvedeli z českej učebnice STM Umění přirozeného plánování rodičovství, ku ktorej sme sa dostali „náhodou“, pretože v tom čase nemali v predajni nami hľadaný Atlas Billingsovej metódy. Autorom českého prekladu boli manželia David a Michaela Prentisovi, ktorých sme po narodení našich prvých dvoch detí Veroniky a Mateja kontaktovali a pozvali do Košíc, aby prišli urobiť kurz. STM, ktorého sme sa potom aj zúčastnili. 

So životným štýlom, ktoré PPR ponúka sme sa plne zhodli. Povzbudení našimi priateľmi sme sa v roku 1999 rozhodli pre službu pomáhať manželom spoznať krásu manželskej intimity žitú bez antikoncepcie, šíriť manželskú čistotu, pomáhať párom naučiť sa symptotermálnu metódu a stali sme sa učiťeľským párom. Po šiestich rokoch sme sa rozhodli zväčšiť našu rodinu a narodili sa nám dievčatá Dianka a Simonka s trojročným odstupom.

Pôsobíme predovšetkým v mieste bydliska Košiciach a v jeho blízkom okolí ( napr. robili sme už viac krát kurzy v Prešove) organizovaním a lektorovaním základného kurzu LPP - Plodnosť nie je problém, ale dar. Okrem kurzov a poradenskej činnosti prispievame hlavne v našej farnosti (na sídl. Ťahanovce) prednáškami pre snúbencov - Katolícke manželstvo za dverami spálne.

 

Slebodníkovci