Používame cookies. +
Na konci novembra bola medializovaná informácia, že Európske parlamentné fórum pre populáciu a rozvoj vypracovalo svoju „čiernu listinu“. Umiestnilo na ňu 27 osobností a organizácií z krajín Európskej únie, ktoré sa angažujú za ochranu ľudského života od počatia až po prirodzenú smrť. Do tohto zoznamu, na čele ktorého je slovenská europoslankyňa Anna Záborská, bola zaradená aj slovenská Liga pár páru.
Je nám cťou, že sme boli zaradení do takej dobrej spoločnosti, a ďakujeme vám všetkým, ktorí o našu službu máte záujem a nás v nej podporujete.
Článok denníka SME aj so spomínanou „čiernou listinou“ nájdete na:
http://www.sme.sk/c/6616772/europski-pro-choice-poslanci-zostavili-rebricekprotivnikov.html
(Európske parlamentné fórum pre populáciu a rozvoj presadzuje financovanie potratov v rámci rozvojovej pomoci, a tak paradoxne nie je za populáciu a rozvoj, ale proti populácii a rozvoju.)
Jozef Predáč
 
[Pozn. red.: Je to krásný seznam a gratulujeme slovenské LPP, že se do něj dostala. Záhadné je, proč je tento seznam pro některé lidi „černý“. Co mají proti tomu, že chceme pomáhat ženám v tísni, chránit důstojnost člověka a život nejslabších – nenarozených dětí? Skoro bychom chtěli žádat, aby přidali českou LPP do seznamu (asi nejsme dost známí nebo aktivní). Na druhé straně máme určité obavy, že v budoucnosti bude takový seznam sloužit jako „hit-list“ – seznam lidí a organizací určených
k likvidaci. Spíše bychom se měli modlit za obrácení autorů.]