Jitka Nováková z ústredia českej Ligy sa podelila o ďalší záznam, ktorý prišiel do poradne.
Píše: „Tento záznam poslala žena, která se symptotermální metodou začíná. První cykly se daly vyhodnotit dobře, ale v tomto si není jistá, jestli ovulace proběhla…
Proběhla ovulace? Pokud ano, jak byste záznam vyhodnotili?"

záznam 176 crop Kompletný rozbor cyklu nájdete po 6. júni na webe

 

Čítať ďalej


Hodnocení a rozbor STM záznamu
Jak manželé píší, záznamy jsou vedeny „jen zběžně“, přesné určení neplodných dnů pro ně nebylo důležité, ale chtěli znát jeho průběh a také dobu, kdy proběhla ovulace a mohlo příp. dojít k otěhotnění. Pokud bychom ale i přes některé chybějící údaje chtěli záznam vyhodnotit, bylo by možné postupovat takto:

záznam 175 hodnocení bezNeplodné období na začátku cyklu (I. fáze): pro spolehlivé vyhodnocení by bylo potřebné mít pozorování hlenu i mezi 6. a 8. dnem cyklu, pokud by bylo sucho, trvalo by neplodné období do 11. dne.
Poovulační neplodné období (III. fáze): i když některé teploty chybí, od 22. dne začíná teplotní vzestup, kolem tohoto dne také proběhla

Čítať ďalej


Zena opakovane potraca vzdy na zaciatku tehotenstva. Zistia jej, ze na pricine je jej imunita, ktora sa po otehotneni snazi znicit uhniezdujuci sa zarodok.
V Prahe, v centre pre liecbu imunologickych pricin neplodnosti radia tento postup:
Brat lieky Prednison, ktore tlmia imunitu a zaroven spermie nesmu prist do kontaktu so zenskymi organmi, pretoze drazdia imunitu.
Postup liecby: Prvych sest tyzdnov sa spermie vobec nesmu dostat do kontaktu so zenskymi organmi, ale v dalsich tyzdnoch sa snazit otehotniet s tym, ze mimo plodnych dni pouzivat pri styku kondom, aby sa zamedzilo stretnutiu spermii so zenskymi organmi (kedze to drazdi imunitny system) ale pocas plodnych dni sa snazit otehotniet a po otehotneni znovu pouzivat kondom, aj pocas prvych tyzdnov tehotenstva, aby nedoslo k drazdeniu imunity, ktora by mohla znova sposobit potrat.

Mozu toto praktizovat katolici, ak maju taky problem, kedze ide o zachranu pocateho dieta?

Mozu pouzivat symptotermalnu metodu tych prvych sest tyzdnov s tym, ze cez neplodne dni by pouzivali kondom a cez plodne dni by sa styku vyhli uplne?
V dalsich tyzdnoch by cez neplodne dni pouzivali kondom a cez plodne by sa snazili pocat dietatko.

Čítať ďalej


Jistotu v hodnocení STM záznamů je možné získat jen praxí... a protože vlastní cykly přibývají jen pomalu, od tohoto čísla přidáme do bulletinu vždy jeden nevyhodnocený záznam. Kdo si rád zasoutěží, najde záznam vždy pár dnů před vydáním bulletinu na našich sociálních sítích. Vyhodnocení s kompletním rozborem najdete na našem webu.

Záznam.
Teploty v tomto záznamu jsou dost rozkolísané. Poradíte si s jeho hodnocením? Nad čím je dobré se zamyslet, co upravit, pokud má žena podobný průběh teplot i v dalších cyklech?

záznam 173

Čítať ďalej


Nedávno mi v poště přistál mail od letošních účastníků kurzu STM. Poslali prvních pět velmi pečlivě vedených záznamů i s vlastním vyhodnocením. Chtěli se poradit, jestli je hodnocení v pořádku, a také je zajímalo, jestli velmi nízké bazální teploty (v některých záznamech i nižší než 36,0 °C) jsou běžné.

Za takové maily jsem vždy ráda, protože kontrola vyhodnocených záznamů je pro začínající uživatele nejlepší zpětnou vazbou. Je to šance dotáhnout vše, co jsme na kurzu nevysvětlili dostatečně podrobně, co třeba zapadlo nebo co bylo špatně pochopeno – od sledování a zaznamenávání jednotlivých příznaků až po aplikaci pravidel pro určení plodných a neplodných dní. Skoro si myslím, že bez

Čítať ďalej