Symptotermálnej metóde niektorí ľudia vyčítajú, že je príliš zložitá, časovo náročná a je komplikované vyhodnocovať záznamy/grafy... Pre ľudí, ktorí neabsolvovali kurz alebo je pre nich učiť sa niečo individuálne z knižky to môže byť pravda. Skúsenosť množstva párov, ktoré kurz absolvovali a naučili sa porozumieť cyklu a jeho príznakom hovoria, že je to ako so šoférovaním - postupne s množstvom najazdených kilometrov už šoférovanie berú ako samozrejmosť a bonus pre svoj život. Čím viac svojich cyklov pár vyhodnotí (sám, alebo za pomoci vyškolených lektorov LPP) tým sa pre neho prax vyhodnotenia záznamov bude zdať menej náročná.

David Prentis pripravil do tohto čísla Novín z rodiny záznamovú tabuľku, ktorú všetkým, ktorí absolvovali kurz, alebo sa naučili STM sami ponúkame na vyhodnotenie, aby ste si overili svoje poznatky. Prvých 5 úspešných hodnotiteľov záznamu, ktorí nám pošlú správne vyhodnotenie na mail čaká malá odmena.   

 

záznam 125 2017

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabulka je z 90tých let, kdy Liga ještě nevyžadovala informaci o nejdřívějším 1. dnu vzestupu a délce hlenové epizody. Vyřešte tabulku standardním způsobem:
- určete konec I. fáze.
- odpovězte,který den bude končit I. fáze příští cyklus podle zkušenosti lékařů?
- určete 1.den teplotního vzestupu nad DH,
  začátek III. fáze
  a délku luteální fáze.

Kdo dostává jen elektronickou verzi, tomu doporučuji stránku vytisknout.