159.2.1Mail s prosbou o radu pri vyhodnotení záznamu, ktorý sme prednedávnom dostali do ústredia LPP, bol podnetom k napísaniu tohto príspevku, pretože problém, ktorý pisateľka riešila, trápi viaceré ženy:

Čo robiť s nezvyčajne dlhou menštruáciou, ktorá začína ako hnedý výtok a prechádza do 7-8 dňového krvácania a komplikuje manželský sexuálny život?

Ktorým dňom sa v takejto situácii začína nový cyklus?

Ako praktizovať STM, keď som po plastike krčka maternice?

Niektoré ženy riešia len otázky týkajúce sa krvácania, iné len otázky používania STM, keď sa nemôžu oprieť o pozorovanie hlienu, a nie je neobvyklé, keď dostaneme na do rúk záznam, ktorého vyhodnotenie komplikujú obe spomenuté komplikácie.

Nezvyčajne dlhá menštruácia začínajúca

Čítať ďalej


Symptotermálnej metóde niektorí ľudia vyčítajú, že je príliš zložitá, časovo náročná a je komplikované vyhodnocovať záznamy/grafy... Pre ľudí, ktorí neabsolvovali kurz alebo je pre nich učiť sa niečo individuálne z knižky to môže byť pravda. Skúsenosť množstva párov, ktoré kurz absolvovali a naučili sa porozumieť cyklu a jeho príznakom hovoria, že je to ako so šoférovaním - postupne s množstvom najazdených kilometrov už šoférovanie berú ako samozrejmosť a bonus pre svoj život. Čím viac svojich cyklov pár vyhodnotí (sám, alebo za pomoci vyškolených lektorov LPP) tým sa pre neho prax vyhodnotenia záznamov bude zdať menej náročná.

David Prentis pripravil do

Čítať ďalej