Používame cookies. +

čakanie     Celý dom je už ponorený do ticha. Sú to vzácne chvíle, pretože náš najmenší mi v poslednej dobe neraz robí spoločnosť, až kým nejdem spať aj ja. Pozerám na jeho spiacu tváričku, na to drobné telíčko, ako sa pravidelne dvíha s každým nádychom.

 

  Myslím na Máriu, Božiu matku – a som si istá, že aj ona sledovala každý nádych aj výdych dieťaťa, ktoré bolo tak celkom jej vlastné a tak celkom darované svetu – nám... Čo všetko si niesla v srdci, na čo myslela?

   Mária, bála si sa, čo ti povedia rodičia nato, že si

Čítať ďalej


(Tento text je shrnutí dvou dopisů od Ephraima Lukonga, vedoucího LPP v Kamerunu)

    Ephraim a Theresa Lukong Již měsíc procházíme těžkou životní zkouškou. Theresia je předsedkyní Misijní a pastorační rady a já jsem byl určen jako jeden z pracovníků pro záchranu katolických škol v naší farnosti. Tyto dvě pozice nás zavazují k návštěvám v rodinách, aby poslaly své děti zpátky do školy. Stejně jako náš biskup jsme naprosto přesvědčeni, že to je správné. Z toho důvodu byl však náš dům podpálen vandaly, lidmi zodpovědnými za školní bojkot s cílem rozdělit frankofonní a anglofonní část země.
     Potěšila nás rychlá reakce naší malé

Čítať ďalej


prístroje     Na konci augusta som bol oslovený redaktorkou konzervatívneho denníka Postoj, aby som sa vyjadril k otázkam, ktoré ju zaujímali v súvislosti s prípravou článku Namiesto antikoncepcie je tu mini počítač či mobilná aplikácia.
     Nie je jediná, ktorú zaujíma, aký názor máme v Lige na tieto nové trendy. Nezriedka dostávame otázky, čo si myslíme o takom alebo onakom prístroji, tej alebo onej aplikácii. Po dlhých rokoch, keď boli k dispozícii len obyčajné teplomery, prípadne vreckové mikroskopy znázorňujúce kryštalizáciu vzorky slín alebo hlienu krčka maternice, sa v posledných rokoch ponuka nových prístrojov na rozpoznanie plodnosti výrazne rozrástla. Máme možnosť siahnuť po Persone, Lady-compe, Eva-teste, Cycloteste, Naturcompe, iFertrackeri alebo

Čítať ďalej


  un baby ultrasound petition   Výbor OSN pre ľudské práva chce v medzinárodnom práve drasticky prekrútiť definíciu práva na život na právo na potrat a asistovanú samovraždu. Hoci článok 6  Medzinárodného paktu o občianskych a politických právach uvádza: „Každá ľudská bytosť má právo na život,“ výbor navrhuje taký výklad práva na život, ktorý de facto znamená uvalenie povinnosti legalizácie potratov a asistovanej samovraždy.

     Medzi najproblematickejšie patria body 9 a 10, o ktorých sa detailnejšie môžete dozvedieť priamo na stránke petície, ktorú vám dávame do pozornosti a povzbudzujeme vás, aby ste ju podporili.

     Ak by nový všeobecný komentár vstúpil do platnosti, každý štát, ktorý je zmluvnou stranou Medzinárodného paktu

Čítať ďalej


Ephraim a TheresaJe to už dost dlouho, co jsme spolu naposledy komunikovali. Daří se nám fyzicky dobře, ale psychicky nás politická situace v naší zemi hodně trápí. Když nenávist potlačí lásku, nemá společnost pokoj. A to je přesně to, čím v Kamerunu procházíme. Ať už jsme anglofonní nebo frankofonní, jsme přece Afričané a děti Boha, který nám dal naši kamerunskou zemi zadarmo. Prosíme, modlete se za nás a náš národ. Nevíme, jak bude vypadat politická situace 1. října 2017. Ovšem Bůh má všechno v rukou, a nám nezbývá než se modlit.
     Bez ohledu na situaci v naší zemi pokračujeme ve svém úkolu šíření PPR. V tomto

Čítať ďalej