Používame cookies. +

prístroje     Na konci augusta som bol oslovený redaktorkou konzervatívneho denníka Postoj, aby som sa vyjadril k otázkam, ktoré ju zaujímali v súvislosti s prípravou článku Namiesto antikoncepcie je tu mini počítač či mobilná aplikácia.
     Nie je jediná, ktorú zaujíma, aký názor máme v Lige na tieto nové trendy. Nezriedka dostávame otázky, čo si myslíme o takom alebo onakom prístroji, tej alebo onej aplikácii. Po dlhých rokoch, keď boli k dispozícii len obyčajné teplomery, prípadne vreckové mikroskopy znázorňujúce kryštalizáciu vzorky slín alebo hlienu krčka maternice, sa v posledných rokoch ponuka nových prístrojov na rozpoznanie plodnosti výrazne rozrástla. Máme možnosť siahnuť po Persone, Lady-compe, Eva-teste, Cycloteste, Naturcompe, iFertrackeri alebo

Čítať ďalej


  un baby ultrasound petition   Výbor OSN pre ľudské práva chce v medzinárodnom práve drasticky prekrútiť definíciu práva na život na právo na potrat a asistovanú samovraždu. Hoci článok 6  Medzinárodného paktu o občianskych a politických právach uvádza: „Každá ľudská bytosť má právo na život,“ výbor navrhuje taký výklad práva na život, ktorý de facto znamená uvalenie povinnosti legalizácie potratov a asistovanej samovraždy.

     Medzi najproblematickejšie patria body 9 a 10, o ktorých sa detailnejšie môžete dozvedieť priamo na stránke petície, ktorú vám dávame do pozornosti a povzbudzujeme vás, aby ste ju podporili.

     Ak by nový všeobecný komentár vstúpil do platnosti, každý štát, ktorý je zmluvnou stranou Medzinárodného paktu

Čítať ďalej


Ephraim a TheresaJe to už dost dlouho, co jsme spolu naposledy komunikovali. Daří se nám fyzicky dobře, ale psychicky nás politická situace v naší zemi hodně trápí. Když nenávist potlačí lásku, nemá společnost pokoj. A to je přesně to, čím v Kamerunu procházíme. Ať už jsme anglofonní nebo frankofonní, jsme přece Afričané a děti Boha, který nám dal naši kamerunskou zemi zadarmo. Prosíme, modlete se za nás a náš národ. Nevíme, jak bude vypadat politická situace 1. října 2017. Ovšem Bůh má všechno v rukou, a nám nezbývá než se modlit.
     Bez ohledu na situaci v naší zemi pokračujeme ve svém úkolu šíření PPR. V tomto

Čítať ďalej


Srdečne ďakujeme všetkým vám, ktorí ste zareagovali na našu výzvu z predchádzajúceho čísla a podporili niektorým z uvedených spôsobov financovanie aktivít LPP pre rok 2017. Na webstránke http://www.lpp.sk/o-nas/16069-registracia sú uvedené tri bonusy pre každého podporovateľa LPP. Chceme vám dať do pozornosti, že na uplatnenie toho prvého - pri objednávkach z Ponuky LPP nebude do ceny objednávky započítané balné (1€), je potrebné, aby ste vyplnili registračnú kartu http://www.lpp.sk/registracia/registers, nakoľko do systému je možné zadať uvedený bonus, len vtedy ak máte vytvorený na stránke LPP svoj "účet".

Ďakujeme za porozumenie.

 

Čítať ďalej


     najmamaMožno ste už zaregistrovali, že vládny Národný program reforiem 2017 namiesto ocenenia mám podporuje odkladanie detí do 3 rokov do jaslí. A vyčlenil na to 40 000 000€. V predchádzajúcich dňoch bolo možné pripomienkovať tento program reforiem, čo urobilo aj občianskeho združenie Ženy ženám ( za čo sme im úprimne vďační). Zásadnú pripomienku k Národnému programu... ,  ktorá sa šírila aj prostredníctvom internetu a bola zverejnená na http://podpisme.sk/ podpísalo napriek veľmi krátkej dobe 3 423 ľudí.


     Svoj názor a podporu pre všetky mamy, ktoré boli, sú alebo chcú zostať doma pri svojich deťoch môžeme prejaviť aj po skončení pripomienkového konania, zapojením sa do kampane

Čítať ďalej